Technologia

Więcej o PMMA

PMMA jest również znane jako szkło akrylowe, szkło organiczne lub – technicznie rzecz biorąc, poly metakrylan metylu.

Produkowany jest w formie wytłaczanej lub odlewanej, ale do klejenia nadaje się tylko wysokiej jakości lany PMMA. Proces ten różni się od klejenia szkła, ponieważ w tym przypadku klej „otwiera” i repolimeryzuje PMMA. Rezultatem jest jednorodny obiekt, który nie zawiera żadnych połączeń, a więc strukturalnie słabszych punktów. PMMA jest doskonale przezroczyste.

Najgrubszy znany nam panel (60 cm) nie zawiera żadnych zniekształceń optycznych, przyciemnień, utraty kontrastu czy zniekształceń kolorów. Używamy wyłącznie wysokiej jakości granulatu PMMA Lucosite, który gwarantuje brak żółknięcia i utraty przezroczystości.

Chociaż PMMA jest bardziej miękki niż szkło, przy odpowiedniej konserwacji nie stanowi problemu. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń łatwo je naprawić, przywracając je do poprzedniego stanu. Z kolei jest bardzo rezystancyjny, przez co jest niemal pancerny. Czasami może być wygięty, dlatego pozostawiamy bezpieczny margines grubości, aby uzyskać pożądaną strzałkę zgięcia.

Ciekawą właściwością akrylu jest jego termoizolacja i stosunkowo niska temperatura topnienia (110 stopni Celsjusza). Jest również łatwy w szlifowaniu, polerowaniu i frezowaniu, posiada dobre możliwości modyfikacji mechanicznych.

Termoformowanie z kolei jest procesem długotrwałym i wymaga długich faz ogrzewania, formowania i chłodzenia. Powstaje w specjalnych, monitorowanych komorach. Wymuszone termoformowanie może skutkować powstaniem mikropęknięć na powierzchni zewnętrznej.

Akryl oprócz klejenia (repolimeryzacji) łączy się także z żelbetem w celu uzyskania tzw. uszczelnienia pływającego. Możliwe jest także połączenie go ze stalą przy pomocy specjalistycznych związków chemicznych.

Korzystamy ze sprawdzonej linii środków chemicznych, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty UE i tylko je wykorzystujemy w naszych projektach.

Produkcja

Możemy skorzystać z własnych zakładów produkcyjnych w Polsce, ale także u naszego kontrahenta w Chinach lub, na życzenie Clinet, Evonik/Rohm (Niemcy). Obiekty akrylowe przygotowujemy z typowych arkuszy o wymiarach 200 x 300 cm i grubości 70 mm. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wyprodukować przedmiot o wymiarach do 300 x 200 x 200 cm.

Ponadto oferujemy wszelkie usługi stolarskie, spawalnicze i instalacyjne. Termoformujemy każdy arkusz do 300 cm. W Chinach możemy wyprodukować kontenery o wielkości nawet 40 stóp HC, czyli 12 x 2,3 x 2,7 m.

Możemy zaoferować dowolny kształt, dowolne termoformowanie, dowolne wykończenie. Proces produkcji w Chinach trwa od jednego do dwóch miesięcy, a dostawa w zależności od środka transportu od 6 do 9 tygodni. Każdy proces produkcyjny podlega określonej procedurze:

1. Przygotowanie projektu koncepcyjnego z określeniem wszystkich funkcjonalności

2. Przygotowanie projektu budowlanego zawierającego wytyczne dla różnych branż, które stykają się w ramach projektu

3. Produkcja w naszych własnych zakładach lub w Chinach

4. Przesłanie protokołu kontroli w Chinach lub fotorelacji z własnej produkcji

5. Transport i realizacja

6. Przygotowanie dokumentacji po odbiorze końcowym

Produkty akrylowe objęte są 60 miesięczną gwarancją, pozostałe komponenty objęte są 24 miesięczną gwarancją.